• +420 777 770 857
 • Domov.lysuvky@seznam.cz

Uzavření zařízení pro návštěvy

Vážení blízcí a známí našich uživatelů,

s vývojem epidemilogické situace jsme nuceni uzavřít naše zařízení pro návštěvy, a to s platností od 09. 11. 2021.

Kontakty je možno realizovat prostřednictvím telefonních hovorů či videohovorů. Pro jejich smluvení se, prosíme, obracejte u uživatelů Domova I - Lysůvky na Bc. Terezu Čelinskou, u uživatelů Domova II - Sviadnov na Bc. Drahomíru Černotovou.

Samozřejmě můžete pro své blízké i nadále nosit drobnosti, jak jste zvyklí. Personál je přebere a bezprostředně předá. 

Všem přejeme zdraví a pevné nervy pro překonání tohoto složitého období.

Děkujeme za věnované sady fixů

Děkujeme za projevenou podporu v podově několika sad fixů, které budeme moci využít pro kreativní tvoření, ale také různé techniky procvičování jemné motiriky. Více v sekci "Fotogalerie".

Čtvero ročních období v naší budově Domova I - Lysůvky

Nemožnost podívat se ven některých našich uživatelů nás přivedla na myšlenku vytvořit si dojem čtyř ročních období přímo v prostorách domova. Proto jsme oslovili firmu "Stapety.cz", aby nám pomohla tento záměr zrealizovat. Jak můžete vidět na následujících fotkách, domníváme se, že se dílo vydařilo. Můžeme už jen firmě "Stapety.cz" poděkovat za skvělou práci i vstřícný přístup po všech stránkách a s uživateli si užívat výhledy.
Více informací...

Poděkování "Kofole"

Velice děkujeme společnosti Kofola ČeskoSlovensko a. s. za povzbuzení našich uživatelů i pracovníků v podobě produktů z rodiny Kofola - tedy Kofoly, minerálek, sirupů, a dalších. Tato podpora pro nás mnoho znamená.

 

Více informací...

Návštěvy v zařízení od 8. 6. 2021

Prosíme sledujte aktuální úpravu návštěv.
Více informací...

Testování v zařízení

Vážení návštěvníci,

ode dne 28. května 2021 je možno provádět POC antigenní testy pouze jedenkrát za 7 dní. Schopni jsme Vám provést test pouze po předešlé domluvě. 

 

Aktivity pro týden 9. 8. - 13. 8. 2021

Plánované aktivity pro týden 9. 8. - 13. 8. 2021.
Více informací...

Moravskoslezský kraj nás podpořil v rámci projektů na zvyšování kvality sociální služeb

Naše velké poděkování náleží Moravskoslezskému kraji, který nás podpořil prostřednictvím projektu "Program na podporu zvýšení kvality sociálních služeb poskytovaných v Moravskoslezském kraji na rok 2021" v rámci dvou podaných žádostí.

https://www.msk.cz/cs/temata/dotace/program-na-podporu-zvyseni-kvality-socialnich-sluzeb-poskytovanych-v-moravskoslezskem-kraji-na-rok-2021-4734/. 

Díky přidělené podpoře budeme moci zakoupit konvektomat do stravovacího provozu, čímž bude dosaženo:

 • Zkvalitnění stravy pro uživatele díky tomu, že vaření v konvektomatu zajistí, že jídlo bude mít lepší barvu, bude tedy přitažlivější pro uživatele, bude šťavnatější, což je vhodné pro snadnější konzumaci uživatelem, bude připravováno zdravěji.
 • Úsporu času obsluhujícího personálu a také nákladů na energie.

Realizovaný projekt bude přínosem pro všechny uživatele zařízení. Bude lépe zajištěna jedna z jejich základních potřeb. Bude tak zvýšena kvalita jim poskytovaných služeb.

Dále budeme moci pořídit vybavení:

 • 2 ks noční stolek se servírovací deskou
 • 2 ks servírovací stolek k lůžku        
 • 6 ks šatní skříně                          
 • 3 ks vozík na prádlo                     
 • 3 ks vozík na odpad                     
 • 1 ks multifunkční tiskárna              
 • 1 ks stolní PC s monitorem

a výmalbu pokojů.            

Pořízením výše uvedeného vybavení bude dosaženo:

 • Zlepšení schopnosti přizpůsobit se různorodým možnostem uživatelů, prostřednictvím vhodných servírovacích stolků a nočních stolků se servírovací deskou. Budou využitelné pro různé aktivity uživatele, ne pouze pro základní podávání stravy. Budou také pro ně bezpečnější, díky větší stabilitě, která je dána typem konstrukce. Budou lépe podpořeny zachované schopnosti uživatele, podpořena možnost ovládat svůj život, a to alespoň prostřednictvím možnosti mít své věci v přímém dosahu a nebýt zcela závislý na druhé osobě.
 • Stejně tak pořízením skříní s posuvným systémem dvířek zajistí větší možnost přizpůsobení se různorodosti dopadů degenerativního onemocnění. Nehrozí převrhnutí, mohou se eliminovat nežádoucí projevy chování jako je schovávání nevhodných předmětů do skříní, apod. Bude zvýšena bezpečnost prostředí.
 • Rozšíření prostředků pro aktivizaci uživatelů prostřednictvím PC a multifunkční tiskárny, která přinese možnost tvořit aktivity na míru dle individuálních schopností a zájmů uživatelů. Budou rozšířeny také možnosti udržování přirozených kontaktů s blízkými. Mohou být lépe předávány události ze života uživatelů jejich blízkým a naopak. U osob s demencí, je zachování vztahů, vzpomínek, zkušeností podstatné pro vývoj jejich onemocnění. Technika může tomuto v této době značně napomoci.
 • Uzavíratelné vozíky na odpad a prádlo zajistí bezpečnější prostředí. Je možno je označit piktogramy, kterým mohou uživatelé s demencí lépe porozumět, tím se sníží riziko manipulace uživatelů s těmito předměty. Bude zvýšena důstojnost prostředí služby, eliminace zápachu, který často stigmatizuje kolektivní zařízení.

Nová výmalba pokojů uživatelů podpoří důstojné prostředí služby. Budou tak eliminovány dopady onemocnění, které se u cílové skupiny osob s demencí objevují, tzn. potřísnění stěn tekutinami, jídlem, exkrementy.

Realizovaný projekt bude přínosem pro všech 26 uživatelů zařízení, neboť všem je potřeba zajistit podmínky odpovídající jejich schopnostem či naopak omezením, které se v čase a vlivem samotného onemocnění či přibývajícím věkem proměňují. Stejně tak bude přínosem v tom, že bude podpořena důstojnost a také vyšší bezpečnost prostředí, které jim má nahradit jejich přirozené prostředí, které museli opustit.

Dotazník pro pečující osoby v domácím prostředí

Vážení návštěvníci našeho webu,

jsme členy komunitního plánování statutárního města Frýdek-Místek. Cílem komunitního plánování je rozvíjet sociální služby tak, aby co nejvíce odpovídaly potřebám občanů.

Za tímto účelem byl vytvořen dotazník pro osoby, které pečují či začínají pečovat o svého seniora v domácím prostředí. Chtěli bychom Vás požádat o chvíli Vašeho času a vyplnění dotazníku, který je v níže uvedeném odkaze. Je možné, že jste se již s tímto odkazem-dotazníkem setkali na webových stránkách jiného poskytovatele. Pokud jste dotazník u jiného poskytovatele již vyplnili, z našich stránek jej již nevyplňujte.

Děkujeme smiley

Více informací...

Aktivity pro týden 2. 8. - 6. 8. 2021

V týdnu od 2. - 5. 8. 2021 probíhají na obou našich budovách pouze individuální aktivity z důvodu dovolených.

Aktivity pro týden 26. 7. - 30. 7. 2021

Plánované aktivity v týdnu 26. 7. - 30. 7. 2021 
Více informací...

Aktivity pro týden 19. 7. - 23. 7. 2021

Plánované aktivity v týdnu od 19.7. - 23. 7. 2021
Více informací...

Aktivity pro týden 12. 7. - 16. 7. 2021

Plánované aktivity v týdnu 12.7. - 16. 07. 2021.
Více informací...

Aktivity pro týden 5. 7. - 9. 7. 2021

Plánované aktivity v týdnu  5. - 9. 7. 2021
Více informací...

Plán aktivit 28.6.-2.7.2021

Plánované aktivity pro týden 28. 6. - 02. 07. 2021.

Více informací...

Plán aktivit 21.6. - 25.6.2021

Plánované aktivity pro týden 21.6. - 25.6. 2021.
Více informací...

Plán aktivit 14.6. - 18.6.2021

Plánované aktivity pro týden 14. - 18. 6. 2021:
Více informací...

Omezení průjezdu do dvora budovy Domova II. - Sviadnov

Vážení blízcí našich uživatelů a návštěvníci,

ode dne 31. 5. 2021 se před vjezdem do dvora naší budovy ve Sviadnově provádí rekonstrukce chodníku. Je tedy možné, že nebudete moci vjed do dvora. Použijte pak vchod ze strany od čerpací stanice.

Plán aktivit 31.5. - 4.6.2021

Plán aktivit na našich domovech od 31.5. - 4. 6. 2021

 

 

Více informací...

Aktuání úprava návštěv v zařízení

Aktualizace podmínek návštěv v zařízení.
Více informací...

Plán aktivit Domov I-Lysůvky 24.5.- 28.5.2021

Představujeme Vám plán aktivit na Domově I - Lysůvky.
Více informací...

Sčítání lidu

Ohledně informací týkající se sčítání lidu v našem zařízení, prosím kontaktujte paní Bc. Šimurdovou Kateřinu na tel. čísle 606 030 268.

Možnost otestování antigenními testy v Domově

Vážení rodinní příslušníci máme pro Vás možnost zajistit bezplatné otestování přímo v zařízení, od PO-PÁ od 07:00 do 14:30 na adrese Hraniční 21, F-M Lysůvky, tak aby jste mohli navštívit Vaše blízké.

Tento test Vám bude platit 48 hodin. Návštěva je tedy poté možná s respirátorem FFP2 po dobu dvou dnů.

(Kdo je již 14 dní po 2. dávce očkování, může navštívit svého blízkého pouze s respirátorem FFP2)

Pokud máte zájem, prosím kontaktujte mě na tel čísle 733 180 402 p. Čelinská Tereza

Videohovory

Pokud se chcete se svým blízkým kontaktovat prostřednictvím videohovoru kontaktujte prosím paní Bc. Čelinskou Terezu na 733180402.

Díky podpoře MSK budeme moci realizovat přestavbu společenské místnosti na Lysůvkách a zvýšit kapacitu našeho zařízení

Domov sv. Jana Křtitele, s. r. o. chce tímto vyslovit velké poděkování Moravskoslezskému kraji, který v rámci projektu "Program na podporu zvýšení kvality sociálních služeb poskytovaných v Moravskoslezském kraji na rok 2020 (https://www.msk.cz/cs/temata/dotace/program-na-podporu-zvyseni-kvality-socialnich-sluzeb-poskytovanych-v-moravskoslezskem-kraji-na-rok-2020-4034/), podpořil naše zařízení. Bez jeho pomoci bychom nemohli realizovat náš záměr, kterým je vybudování větší společenské místnosti, která bude lépe vyhovovat potřebám našich uživatelů a vybudovat nový pokoj, díky kterému budeme moci rozšířit naši kapacitu.

Úpravy budou probíhat v polovině  roku 2021, předem se omlouváme za zvýšený hluk a nepořádek v zařízení.